Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

MAŁY MIŚ

W roku szkolnym 2020/2021 grupa 4 – latków, 5 – latków oraz 6 - latków z Publicznego Przedszkola Samorządowego w Łękińsku bierze udział w Międzynarodowym Projekcie edukacyjnym: „Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury”. Organizatorem projektu jest Grupa MAC S.A. we współpracy z wydawcą miesięcznika „Bliżej Przedszkola”. Autorem projektu jest Aneta Konefał, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej.

Celem głównym projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci i dorosłych poprzez różnorodne aktywności i tematy.

A także :

- Zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom.

- Uświadomienie roli czytelnictwa w życiu dziecka, wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych.

- Wprowadzanie dzieci w świat literatury.

- Budzenie zaciekawienia książką przez zabawy, piosnki oraz twórczość plastyczną.

- Przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych, propagowanie praw dziecka.

- Kształcenie u dzieci umiejętności słuchania tekstu czytanego.

Projekt jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2020/2021.

Podczas tegorocznej edycji realizujemy następujące moduły:

  1. Książka dzieciństwa - misiowy ranking książkowych hitów.
  2. Mały Miś w świecie emocji - budowanie inteligencji emocjonalnej dzieci.
  3. Dbamy o zdrowie z Małym Misiem - kształtowanie czynnych postaw wobec zdrowia i bezpieczeństwa poprzez propagowanie zdrowego stylu życia i tworzenie warunków do dokonywania wyborów sprzyjających zdrowiu.
  4. Zmisiowany eko-kalendarz – rozwijanie zainteresowań przyrodniczo- technicznych, wyobraźni twórczej oraz kreatywności i aktywności poznawczej dzieci.
  5. Misiowe labolatorium „Czterech żywiołów”- stosowanie zabaw twórczych z elementami doświadczenia, obserwowania i eksperymentowania.
  6. Mały Miś i Supertajny Projekt!
  7. Bijemy Rekord Polski z Małym Misiem w głośnym czytaniu w wielu lokalizacjach równocześnie! – jednoczesne czytanie bajek przez jak największą liczbę osób.

 

Koordynator realizacji projektu w Przedszkolu :

4 – latki: Katarzyna Grat

5 – latki : Bogumiła Kochanowska, Aleksandra Chwast

6 - latki: Marta Ozga, Magdalena Nowicka

5 - latki

6 - latki