Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

MAŁY MIŚ

W roku szkolnym 2020/2021 grupa 4 – latków, 5 – latków oraz 6 - latków z Publicznego Przedszkola Samorządowego w Łękińsku bierze udział w Międzynarodowym Projekcie edukacyjnym: „Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury”. Organizatorem projektu jest Grupa MAC S.A. we współpracy z wydawcą miesięcznika „Bliżej Przedszkola”. Autorem projektu jest Aneta Konefał, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej.

Celem głównym projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci i dorosłych poprzez różnorodne aktywności i tematy.

A także :

- Zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom.

- Uświadomienie roli czytelnictwa w życiu dziecka, wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych.

- Wprowadzanie dzieci w świat literatury.

- Budzenie zaciekawienia książką przez zabawy, piosnki oraz twórczość plastyczną.

- Przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych, propagowanie praw dziecka.

- Kształcenie u dzieci umiejętności słuchania tekstu czytanego.

Projekt jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2020/2021.

Podczas tegorocznej edycji realizujemy następujące moduły:

  1. Książka dzieciństwa - misiowy ranking książkowych hitów.
  2. Mały Miś w świecie emocji - budowanie inteligencji emocjonalnej dzieci.
  3. Dbamy o zdrowie z Małym Misiem - kształtowanie czynnych postaw wobec zdrowia i bezpieczeństwa poprzez propagowanie zdrowego stylu życia i tworzenie warunków do dokonywania wyborów sprzyjających zdrowiu.
  4. Zmisiowany eko-kalendarz – rozwijanie zainteresowań przyrodniczo- technicznych, wyobraźni twórczej oraz kreatywności i aktywności poznawczej dzieci.
  5. Misiowe labolatorium „Czterech żywiołów”- stosowanie zabaw twórczych z elementami doświadczenia, obserwowania i eksperymentowania.
  6. Mały Miś i Supertajny Projekt!
  7. Bijemy Rekord Polski z Małym Misiem w głośnym czytaniu w wielu lokalizacjach równocześnie! – jednoczesne czytanie bajek przez jak największą liczbę osób.

 

Koordynator realizacji projektu w Przedszkolu :

4 – latki: Katarzyna Grat

5 – latki : Bogumiła Kochanowska, Aleksandra Chwast

6 - latki: Marta Ozga, Magdalena Nowicka

5 - latki

6 - latki